Xhaka më shokë i shpartallon ‘miqtë’ e Serbisë

Zvicra ka shënuar fitore të madhe në mes të Beogradit. Helvetët mposhtën Bjellorusinë me rezultat 0-5 në ndeshjen e xhiros së parë të kualifikimeve të Euro 2024.

Steffen shënoi hetrik që në pjesën e parë të ndeshjes (4’, 17’, dhe 29’).

Dy golat tjerë i shënuan Xhaka në minutën e 62-të dhe Amdouni në minutën e 65-të. Me këtë fitore, Zvicra është e para në grup me 3 pikë, dy më shumë se Kosova dhe Izraeli që kanë nga një pikë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu