Zbardhen datat e Champions League, finalja luhet më 10 qershor

Champions League rikthehet në shtator me ndeshjet e grupeve. UEFA ka zbuluar datat dhe duelet e para luhen më 6-7 shtator.

Në këtë muaj luhen dy ndeshje të grupeve, kurse në tetor pjesa më e madhe (3), për t’u përmbyllur gjithçka me ndeshjet e fundit më 1 dhe 2 nëntor.

Finalja luhet me 10 qershor, kurse në shkurt dhe mars “Round 16”. Çerekfinalet janë në prill dhe gjysmëfinalet në maj.

Kjo ndodh për shkak të Botërorit të Katarit, që nis në fund të muajit nëntor dhe ndërpret Champions League dhe kampionate të rëndësishme.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu