Zbulohen kandidatët për Topin e Artë, favorit Benzema, jashtë listës Messi

Publikohen emrat e 28 kandidatëve për topin e artë për vitin 2022. Ky çmim personal do të jepet në datën 17 tetor në Paris nga France futboll.

Me shumë gjasa do të fitohet nga futbollisti francez Karim Benzema pas një sezoni spektakolar që u kurorëzua me tre trofe Champions League, kampionati spanjoll dhe superkupa e Ruropës.

Një vit më parë këtë çmim e fitoi Lionel Messi, ndërsa këtë radhë nuk është fare në listë.

Kandidatët për çmimin prestigjioz Topi i Artë janë:

Thibaut Courtois – Real MadridRafael Leao – AC MilanChristopher Nkunku – RB LeipzigMohamed Salah – LiverpoolJoshua Kimmich – Bayern MunichTrent Alexander-Arnold – LiverpoolBernardo Silva – Manchester CityLuis Diaz – LiverpoolRobert Lewandowski – BarcelonaRiyad Mahrez – Manchester CityCasemiro – Real MadridHeung-Min Son – TottenhamFabinho – LiverpoolKarim Benzema – Real MadridMike Maignan – AC MilanHarry Kane – TottenhaDarvin Nunez – LiverpoolPhil Foden – Manchester City

Sadio Mane – Bayern MunichSebastian Haller – DortmundLuka Modric – Real MadridAntonio Rudiger – Real Madrid

Cristiano Ronaldo – Manchester United

Kevin De Bruyne – Manchester City

Dushan Vlahovic – JuventusVirgil van Dijk – Liverpool

Joao Cancelo – Manchester City

Kylian Mbappe – PSG

Erling Haaland – Manchester City


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu