Zeqiri: Me ndryshimet e reja VLEN-it i mbetën vetëm tezgat, VMRO merr ekonominë reale

Zëdhënësi i ASH-së, pjesë e Frontit Europian, Arben Zeqiri në rrjetin social Facebook shkruan se me ndryshimet e reja ligjore VLEN-it i mbetën vetëm tezgat, ndërsa VMRO-DPMNE-ja merr ekonominë reale.

“Me ndryshimet e reja ligjore, ministrisë së ekonomisë i merren: energjetika, minierat dhe ekonomia / tregëtia e jashtme. Energjetika dhe minierat do të jeni ministri në vete që do të udhëhiqen nga kuadër i VMRO, ndërsa ekonomia me jashtë do të jetë në kuadër të MPJ, përsëri kuadër i VMRO. Ministrit të ekonomisë nga radhët e VLEN do t’i ngelin vetëm tezgat.

#Aksham#Pazar#Tezgaxhi qeveria!”, ka shkruar Arben Zeqiri – zëdhënës i ASH-së, pjesë e Frontit Europian.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu