Zgjedhjet në Francë, Kryeministri Gabriel Attal njoftoi dorëheqjen e tij

Attal tha se do t’i dorëzonte dorëheqjen presidentit Macron dhe se kampi i tij politik nuk kishte shumicë. Ai tha gjithashtu se e djathta ekstreme nuk mund të formonte një shumicë absolute pas zgjedhjeve të së dielës dhe se Franca po hynte në një epokë të re.

Po e vë dorëheqjen time në dispozicion të Emmanuel Macron”, tha kryeministri francez Gabriel Attal.

Asnjë parti nuk ka fituar shumicën absolute”, theksoi ai, duke shtuar se është i nderuar që ka shërbyer në detyrë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu