Ziadin Sela: Zoti bekoftë Amerikën

Kryetari i Aleancës për shqiptarët, Ziadin Sela ka uruar përvjetorin e pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) duke thënë se është mirënjohës për mbështetjen e SHBA-ve.

4 Korriku tanimë nuk shënon vetëm Pavarësinë e SHBA-ve. Bota sot feston datëlindjen e lirisë dhe demokracisë, e gjithë kjo falë kontributit të popullit dhe shtetit amerikan në mbarë globin.
Mirënjohës pafund për mbështetjen e SHBA-ve ndaj popullit shqiptar dhe mbarë rajonit 🙏 God bless America!”
ka shkruar Sela.

Përndryshe, edhe liderë tjerë shqiptarë kanë shkruar për pavarësinë e SHBA-ve.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu