Zjarr i madh në Kaliforni, evakuohen 82,000 persona

Më shumë se 82,000 njerëz janë evakuuar të mërkurën, pasi një zjarr i madh ka kapluar rre 15,000 hektarë tokë në San Bernardini në Kaliforni të SHBA-ve.
“Ka një rrezik të madh për siturin publike. Valët e zjarrit po rriten shpejtë”, kanë deklaruar zyrtarë të Agjencisë Pyjore të SHBA-ve.
Sipas vlerësimeve të autoriteteve, 34,500 shtëpi dhe 82,640 njerëz janë të prekur nga zjarri në këto zona, raportojnë mediat amerikane.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu