Zoran Zaev: Nuk premtuam punësimin e 300 pilotëve në Haraçinë, ja si është keqkuptuar

Kryeministri, Zoran Zaev deklaroi sot se në Haracinë nuk kanë premtuar punësime të 300 pilotëve, por realizimin e pilot projekteve.

Komentet e tij erdhën pasi një qytetarë i Haracinës kishte pohuar se LSDM-ja ka premtuar para zgjedhjeve se 300 banorë të kësaj komune do të punësohen si pilotë.

“Duhet të kemi kujdes ndaj lajmeve të rreme siç ky rast. Në Haraçine kemi premtuar realizimin e pilot-projekeve dhe ata së bashku me komunën po realizohen. Punësime të 300 pilotëve nuk ka as në Murtinon time” është shprehur Zaev.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu