Lulzim Basha plas “bombën” në Parlament:” Kemi faktet e lidhjes së Edi Ramës me krimin”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, foli pas seancës parlamentare në lidhje me çfarë ndodhi në Kuvend.
Basha e ka konsideruar vendimin e kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçit një vendim jo të drejtë, ai tha se Ruçi ka shkelur rregullat.

Ndërsa shtoi se kryeministri, Edi Rama ka përdorur një fjalor shumë të ulët, dhe i kërkoj medias që të raportoi drejt fjalën ashtu siç e tha Rama, që sipas tij është një fjalor rrugaçi.

Të gjitha këto banda kanë sot kontrollin e Shqipërisë sepse kanë aleancën e Ramës. Opozita është e gatshme ta faktojë para qytetarëve lidhjen e tij personale të Edi Ramës me krimin. Kjo nuk është metaforë. Edi Rama e di këtë sepse ne ekemi paralajmëruar. Vendi për ta treguar është aty. Lus çdo media dhe gazetar të ndershëm të thotë të vërtetën siç është”, deklaroi Basha.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here