Policia e Kosovës tmerrohet nga ajo që gjeti në Han të Elezit (FOTO)

Policia e Kosovës ka konfiskuar një sasi të madhe të armëve në Han të Elezit. Sipas komunikatës së Policisë për rajonin e Ferizajt, ato ishin në pronësi të A.V., 37 vjeç, shtetas i Kosovës.
I dyshuari me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Komunikata e plotë e policisë:

Pas pranimit të informatave nga tereni se i dyshuari A.V.(m/sh/k 37 vjeç),mund të

ketë në posedim armë të paautorizuara , hetuesit policor nga stacioni policor Hani i Elezit në bashkëpunim me njësitë tjera relevante, kanë ndërmarrë veprimet e duhura policore me ç’rast kanë gjetur dhe konfiskuar:

-1 pushkë automatike AK-47

-2 pushkë M-48

-1 pushkë gjuetie 12mm

– 14 mina befasuese kundër këmbësorisë

-13 granata dore

– 30 karikatorë të zbrazët

– 2472 fishekë të kalibrave të ndryshëm

-2 palë dylbi

-3 thika

-1 boks hekuri

Është njoftuar Prokuroria Themelore në Ferizaj, ku pas konsultimit me prokurorin e shtetit, i dyshuari dërgohet në mbajtje prej 48 orë.

1 Koment

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here