4 vjet burg për sulmuesin e Sheqerinskës

Gjykata Themelore Shkupi dënoi me 4 vjet heqje lirie  Pançe Angellov, i cili ishte i akuzuar për sulm të Radmilla Sheqerinskës, gjatë ngjarjeve në Kuvend më 27 prill.

Në seancën e kaluar Angellov pranoi fajin, ndërsa mbrojtja kërkoi rrethana lehtësuese dhe dënim sa më të vogël.

Sipas aktakuzës Angellov ka qenë ndër të parët që është futur në Kuvend dhe së bashku me dhunuesit tjerë është drejtuar për në sallën e konferencave./InfoShqip.com

1 Koment

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here