A do ti shkojnë shqiptarët pas, nëse Musa Xhaferi e merr BDI-në?

Kthimi i grupit të zjarit në BDI dhe pozicionimi i tyre në pozita kyçe në këtë subjekt si duket po i mer teposhtëzën kësaj partie e drejtuar nga lideri Ali Ahmeti që nga themelimi saj e që realisht nuk ka njohur asnjë humbje.

Ahmeti ishte lideri i vetëm shqiptarë që nga skena politike largoi shumë politikan maqedonas dhe në mesin e tyre edhe shqiptarë.

Ahmeti nga viti 2002 politikisht nga skena politike largoi, Abdyladi Vejselin, Arbër Xhaferin, Hysni Shaqirin, Bardhyl Mahmutin, Imer Selmanin, Branko Cervenkovskin, Vllado Buçkovskin, Nikolla Gruevskin, Zoran Zaev dhe së fundmi edhe Ziadin Sela, ku ky i fundit për dallim nga këta më lartë për hirë të fjalës e besës së dhënë u lagrua pas humbjes në Tetovë.

Por si duket Abaz Xhukës, këtë herë po i përfundon kariera politike dhe krejt kjo do të sjellë në një pyetje të vetme nëse Musa Xhaferi do të merë BDI-në a do ti shkojnë shqiptarët pas si që i kanë besuar Ali Ahmetit.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu