Ahmeti: Sot Maqedonia është e përbashkët, bashkë Maqedoninë ta bëjmë Evropë

Kreu i integristëve, Ali Ahmeti sot uroi Ditën e Alfabetit të Gjuhës Shqipe. Ahmeti bëri një paralele me Republikën e Krushevës, ku tha se popujt që sot jetojnë bashkë në Maqedoninë e Veriut janë ndihmuar edhe në të kaluarën.

Ndërsa bëri thirrje që bashkë të vazhdojnë reformat për anëtarësim në BE.

Sot Maqedonia është e përbashkët, bashkë Maqedoninë ta bëjmë Evropë, ashtu siç e kemi në NATO, të gjithë të jemi të rreshtuar, parti politike, politikanë, mediume që të instalojmë vlera dhe me vlera të anëtarësohemi në BE”, tha mes tjerash Ahmeti.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu