Aktori i njohur turk habit fansat, shkruan shqip në rrjetet sociale

Burak Yoruk është një nga aktorët më të njohur në Turqi. Ai ka luajtur në disa telenovela, të cilat janë transmetuar edhe në kanalet televizive shqiptare.

Pak e dinë se ai është me origjinë shqiptare, madje edhe ata që e kishin dëgjuar diçka të tillë, nuk e besonin.

Por kur ai ndau me 1.3 milionë ndjekësit në “Instagram” një fotografi të tij dhe shkroi në gjuhën shqipe, fansat e kuptuan se ishin të vërteta thashethemet në lidhje me origjinën e tij.

“Djali i nënës”- shkroi aktori në gjuhën shqipe, ku fansat shqiptarë u gëzuan shumë. Kujtojmë se Burak ka zbuluar më herët gjatë një interviste se nëna e tij është me origjinë shqiptare.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu