Albin Kurti arrin në Artanë

Pas ngjarjes tragjike në Novobërdë, atje tashmë ka shkuar kryeministri në detyrë Albin Kurti.

Kurti po shoqërohet nga Ministrja në detyrë e Ekonomisë Rozeta Hajdari dhe ushtruesi i detyrës së Ministrit të Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla.

Paraditen e sotme, një xehtar dhe një inxhinier – të moshës 50 dhe 51 vjeçar – humbën jetën në Minierën e Artanës pasi u shemb një pjesë e punishtes në të cilën ndodheshin.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu