Ambasadori i ri i Palestinës në Beograd: Nuk do e njohim Kosovën

Ambasadori i ri Palestinës në Serbi, Muhamed Al Namur deklaroi se vendi do të mbajë të njëjtin qëndrim për Kosovën, duke mos e njohur pavarësinë e saj.

Gjatë një takimi me kryetarin e Kuvendit të Serbisë, Vladimir Orliç, diplomati u shpreh se Palestina e konsideron Serbinë vend mik, shkruan Euronews Serbia.

Orliç falënderoi edhe Palestinën për mbështetjen e fuqishme për integritetin territorial dhe sovranitetin e Serbisë, si dhe për qëndrimin e qartë në forumet ndërkombëtare lidhur me mosnjohjen e Kosovës.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu