Bedri Hajdari: Gjesti i Selës, akt fisnik dhe burrëror

Familjari i të dënuarve në rastin Monstra, Bedri Hajdari, ka vlerësuar dorëheqjen e Ziadin Selës nga posti i kryetarit të ASH-së, si një akt fisnik dhe burrëror.

Postimi i plotë nga Bedri Hajdari:

“AKT FISNIK DHE BURREROR

Kështu e kanë burrat, edhe kur humbin dinë të bëjnë dallimin mes të mirës dhe të keqes, mes hajrit, përparimit dhe progresivitetit, gjë për të cilën është zgjedhë nga populli dhe qëndrimit me c’do kusht si kryetar partie në politikë!

Ky zotëriu na tregoj se nuk gjithcka personale e tipit un, un, un…..por i vu interesat e popullit në rend të parë.

E përgëzoj dhe e uroj për këtë trimëri!

Të gëlltitish gjitha thashethemet dhe të bëhesh burrë nuk është e lehtë…e këtë vetëm të fortit e posedojnë si cilësi, por jo c’dokush!

Por, detektimi i anomalive brenda një subjekti politik dhe interesi i popullit i cili është mbi të gjitha që të cojnë drejt një hapi të tillë për t’ua hap rrugën forcave të reja politike duke dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit të partisë.

Të lumtë Ziadin”, ka shkruar ai.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu