Blerjet më të shtrenjta U20, Asllani lë pas yje si Icardi e Adriano

Kristjan Asllani ka kaluar sot vizitat mjekësore tek Interit dhe pritet të zyrtarizohet. Mesfushori kalon në Milano për 14 milionë euro. 4 milionë euro Empoli i merr tani për huazimin, ndërsa në verë Interi është i detyruar ta blejë për 10 milionë euro.

Në listën e transferimeve U20 tek Interi, Asllani është blerja e shtatë më e shtrenjtë.

Ai lë pas emra të mëdhenj si Adriano dhe Icardi, që janë blerë për më pas se 14 milionë euro, kurse rekordin e Alessandro Bastoni.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu