Borrell: BE dënon sulmet e izraelitëve në Bregun Perëndimor

Diplomati i BE, Joseph Borrell shprehu shqetësim të madh për sulmet e izraelitëve kundër palestinezëve, të cilat ai i dënoi me vendosmëri.

Pas një sërë kontaktesh me diplomatët më të lartë të Arabisë Saudite, Egjiptit dhe Jordanisë, Borrell përsëri bëri thirrje për një pauzë humanitare në luftë, shkruan Al Jazeera.

Sulmet nga kolonët në Bregun Perëndimor të pushtuar janë rritur që nga 7 tetori.

OKB-ja ka thënë se të paktën 115 palestinezë janë vrarë në dhunën në Bregun Perëndimor të pushtuar që atëherë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu