Brnabiq shqiptarëve të Luginës: Mos kërkoni të drejta, mjafton që nuk po ju vrasim

“Mos kërkoni të drejta, mjafton që nuk po ju vrasim”,- ka qenë ky mesazhi që i ka dhënë kryeministrja serbe Ana Bërnabiç shqiptarëve të Luginës së Preshevës!

Bërnabiç ka kërcënuar me jetë shqiptarët teksa ky mesazh ka ngjallur shumë reagime në Kosovë. Ajo ka folur në Bled të Sllovenisë dje për komunitetin shqiptar në Serbi.

Ndër të tjera ka thënë se Serbia dhe Kosova janë një dhe se Kosova nuk është shtet i pavarur.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu