Chelsea zgjedh mes Neymar dhe Ronaldo

Sulmuesi i PSG-së, Neymar dhe sulmuesi i Mançester Junajtid, Cristiano Ronaldo, janë kthyer në objektiva të transferimeve të Chelsea. Kështu ka bërë të ditur gazetari Nizar Kinsella në rrjetet sociale.

Vihet re se drejtuesit e Chelsea janë dyshues për transferimin e këtyre lojtarëve për shkak të pagave të larta. Megjithatë, është e mundur që klubi ende të vendosë të punojë në një nga këto marrëveshje.

Për momentin, kalimi i Neymar konsiderohet më i mundshëm, pasi braziliani tashmë është i njohur me trajnerin e Chelsea, Thomasos Tuchel, i cili e punoi me lojtarin te PSG.

Kujtojmë se Neymar mund të kishte përfunduar te Chelsea në verën e vitit 2011, por më pas braziliani vendosi të qëndronte në vendlindjen e tij Santos.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu