Dauti: Taravari sot emëroi 11 u.d. drejtorë në klinika dhe institute, asnjë prej tyre shqiptar

Deputetja Ilire Dauti nga Aleanca për Shqiptarët, pjesë e Frontit Europian nëpërmjet një statusi në Facebook ka reaguar në lidhje me emërimet për u.d drejtorë në klinika dhe institute nga ana e ministrit të Shëndetësisë, Arben Taravari.

Dauti shkruan se ministri i Shëndetësisë ka emëruar 11 drejtorë në klinika dhe institute, por asnjë prej tyre nuk është shqiptar. Tutje shton se po dëshmohet se përse Aleanca duhej të mbetet me Shqiptarët.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu