Dinari, temë diskutimi mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel

Ka filluar takimi trepalësh mes delegacionit të Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësuesin e përfaqësuesit të posaçëm të Bashkimit Evropian Mirosllav Lajçak ku do të diskutohet për dinarin serb që muajin e kaluar u ndalua në Kosovë.

Lajçak ka pritur në takim të përbashkët kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë për dallim nga hera e kaluar kur mbajti takime ndarase.

Takimi i sotëm është vazhdim i takimit të javës së kaluar, kur të dyja palët u pajtuan për të propozuar një zgjidhje për çështjen e dinarit.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu