Edhe qytete të tjera janë përfshirë nga moti i keq

Përveç Shkupit edhe qytetet të tjera janë përfshirë nga moti i keq pasditen e sotme. Nga Qendra e Menaxhimit të Krizave informojnë se nga stuhia e pasdites së sotme, përveç Shkupit, janë përfshirë edhe qytetet e Shtipit, Velesit, Demir Hisarit, Shën Nikollës ku ka pasur dëme të konsiderueshme.

Nga DPHM-ja njoftojnë se moti i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të fortë do të vazhdojë deri të premten, sidomos pasditeve. Lokalisht do të ketë procese më intensive në formë stuhie me reshje më të bollshme shiu në një kohë të shkurtër, erë e fortë dhe kushte për breshër.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu