Edi Rama padit gazetarin gjerman që publikoi përgjimet

Kryeministri Edi Rama njoftoi para pak çastesh se ka vendosur të padisë gazetarin gjerman për shkelje ligji për nxjerrje të sekretit hetimor.

“Kam vendosur ta çoj në gjykatat gjermane këtë gazetar dhe në atë vend të bekuar, ku drejtësia nuk bën lojra me sekretet hetimore e ku dinjiteti i njerëzve dhe i shteteve respektohet si vlerë e pacënueshme”, njofton z.Rama.

Më tej ai shton duke lëshuar paralajmërim të qartë: “Le të shohim kush është me të drejtën në këtë histori drejtësie të munguar!

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu