Ekipet e ARM-së ndihmojnë qytetarët e Shkupit nga përmbytjet

Janë gjithsejë gjashtë ekipe të ushtrisë së Maqedonisë të cilat janë të angazhuara tani në Hasanbeg duke u ofruar ndihmë qytetarëve nga përmbytjet që përfshiu pasditen e sotme rajonin e Shkupit dhe më gjerë,transmeton InfoShqip.com
Në terren janë edhe Njësitë e intervenimit të shpejtë dhe të ARM-së për të evakuuar njerëzit nga shtëpitë e përmbytura.Situata akoma është alarmante dhe shume serioze për qytetarët që po prekin këtë situatë te dhembshme. /InfoShqip.com/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu