Ballina Etiketimet Vërshimet në Shkup

Etiketim: Vërshimet në Shkup

Shteti jep para minimale pë dëmet katastrofale nga vërshimet

Qeveria ende nuk ka kompletuar listën e familjeve të prekura nga përmbytjet që duhet të kompensohen. Kryetari i komisioneve për vlerësime Ejup Halimi pret...

Vazhdohet afati për paraqitjen e dëmeve nga vërshimet në Maqedoni

Me vendim të Qeverisë, është shtyrë afati për paraqitjen e dëmeve nga vërshimet në Maqedoni. Qytetarët nga zonat e përmbytura do të kenë të...

Shkolla e Straçincës rrezikon të shembet

Vërshimet në Shkup rrezikojnë të lënë edhe pa shkollë fëmijët e fshatit Straçincë, raporton SHENJA. Ankesat e vazhdueshme për disa vite të banorëve për objektin...

Shoqatat nga Shqipëria ofrojnë ndihmë për familjet e viktimave të përmbytjeve

Drejtori ekzekutivi i Shoqatës "ALSAR", në një prononcim tha se me shqetësim të madh kanë ndjekur zhvillimet e fundit dhe katastrofën humanitare si pasojë...

Së paku 15 viktima nga vërrshimet e djeshme në Shkup (FOTO)

Kryeqyteti i Maqedonisë dje ishte kapluar nga një mot i keq me shi e erë që la pas vetes shumë dëme materiale e viktima...

Keni nevojë për ndihmë? Lajmërohuni në numrin 195

Qendra për menaxhim për kriza njofton të gjithë qytetarët që në këto momente përmbytjesh, të gjithë ata që kanë nevojë për ndihmë, të lajmërohen...

Ministri Spasov: Përmbytjet në Shkup kanë shkaktuar dëme të mëdha (VIDEO)

Qeveria së bashku me një numër të institucioneve, Ministria e Punës dhe Politikës Sociale, Ministria e Mbrojtjes, ARM-ja, ekipet nga Kryqi i Kuq kanë...

Është zhdukur një djalë i moshës 13 vjeçare në Hasanbeg të...

Sipas portalit Antpress nje femije i moshes 13 vjecare konsiderohet i zhdukur ne Hasabeg. Por informacioni sipas ketij portali eshte jozyrtar dhe behet i...

Ekipet e ARM-së ndihmojnë qytetarët e Shkupit nga përmbytjet

Janë gjithsejë gjashtë ekipe të ushtrisë së Maqedonisë të cilat janë të angazhuara tani në Hasanbeg duke u ofruar ndihmë qytetarëve nga përmbytjet që...

Policia arrin në Hasanbeg për të evakuuar banorët (VIDEO)

Përmbytjet morën edhe viktimën e parë në Hasanbeg, mëson TV Shenja, por ende nuk ka prononcim nga MPB-ja. Gjithashtu flitet edhe për Para pak...

Lajmet e fundit