Formula 1: Aksidenti i tmerrshëm i birit të Schumacher-it

Djali i Michael Schumacher, Mick Schumacher, pësoi një aksident të rëndë në garën e sotme të Formula 1 për Çmimin e Madh të Monakos. Gara u zhvillua në kushte moti jashtëzakonisht të vështira, pasi ra shi pak para fillimit.

Mund të supozohej se do të kishte aksidente dhe kjo është pikërisht ajo që ndodhi me Mick Schumacher, pilotin e ekipit Haas.

Djali i pilotit legjendar të Formula 1 u përplas me një gardh mbrojtës në xhiron e 27-të pasi humbi kontrollin e makinës për shkak të një rrëshqitjeje.

Edhe pse ai nuk po garonte me shpejtësi të madhe, makina e Haas u nda më dysh. Siç mund ta shihni edhe në foto, Mick ka dalë nga makina dhe gjithçka duket se është në rregull me të.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu