Garën me Milanin e fiton PSG, detajet për transferimin e Renato Sanches

PSG ka fituar garën me Milanin për mesfushorin portugez të Lille, Renato Sanches.

Dëshira e vetë futbollistit ka qenë vetë vendimtare dhe kampionët e Francës kanë bërë ofertën e duhur.

Kur i kish mbetur edhe një vit kontratë, Sanches do të kalojë te PSG dhe Lille do të përfitojë shumën e 15 milionë eurove.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu