Grubi: Po mundohemi të bindim OBRM-PDUKM-në që të votojë ndryshimet kushtetuese

Artan Grubi, pjesë e ekzekutivit është i bindur se do të miratohen ndryshimet kushtetuese dhe se “pro” tyre do të votojnë të gjithë deputetët e OBRM-PDUKM-së.

Thotë se për të realizuar këtë qëllim, çdo ditë realizojnë takime në Kuvend.

Bisedimet zhvillohen në nivele kolegjiale, shoqërore. Kontaktet janë të përditshme në Kuvend dhe besojmë që t’i bindim që të mos rreshtohen nga Rusia, por të votojnë ndryshimet kushtetuese”, tha Grubi.

I pyetur se në sa deputetë të OBRM-PDUKM-së llogarisin, “i llogarisim të gjithë” tha ai.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu