Halil Snopçe pjesë e grupit për zgjidhjen e çështjes së Medresesë, mbahet takimi me ministrin Shaqiri

Edhe njëherë deputeti nga radhës e Aleancës për Shqiptarët Halil Snopçe ka ngritur çeshtjen e akreditimit të medresesë “Isa Beu”, por këtë herë duke ju drejtuar direkt Kryeministrit Kovaçevski.

Pas këtij drejtimi ka pasuar dje një takim konstruktiv me ministrin e arsimit Jeton Shaqiri ku palët janë zotuar për zgjidhje të shpejtë dhe të perhershme.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu