Hoteli më i madh në botë: 10 mijë dhoma, 12 kulla dhe shumëçka (VIDEO)

Ky është Abraj Kudai, i cili do të jetë hoteli më i madh në botë.
Dhjetëmijë dhoma, 70 restorante, 12 kulla të veçanta dhe gjashtë helikopterë në çati, transmeton Telegrafi.

Të gjitha këto në një sipërfaqe prej 1,4 milionë metra katror.

Kostoja totale e projektit, i cili vetëm sapo ka nisur mendohet të arrijë 3,5 miliardë dollarë. /Telegrafi

hoteli-2

hoteli-3

 

 

 


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu