Iseni: Nëse të pakënaqurit në BDI mendojnë se kanë trup votues le të maten në zgjedhje

Në emisionin e mëngjesit Happy Day në Klan Maqedoni, politologu Xhenur Iseni ka komentuar ngjarjet e fundit në BDI, duke thënë se Ali Ahmeti posedon një komoditet sepse për momentin ai është personi më i fuqishëm në Qeverinë LSDM-BDI.

‘‘BDI tani po përjeton një renesancë, nuk ka qenë kurrë më e fuqishme se tani dhe nuk do ta ketë fuqinë politike kurrë siç e ka tani dhe kjo i jep një komoditet Ali Ahmetit që të thotë çfarë të dojë sepse është më i fuqishmi në Qeveri dhe të mos përfill kërkesat e ”Grupit të Zjarrit”, nëse këto persona mendojnë se kanë trup votues, ndoshta Izet Mexhiti ka por këta tjerët nuk besoj atëher le të dalin në zgjedhje dhe të maten” – tha në emisionin Happy Day politologu Xhenur Iseni. /KlanMacedonia


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu