Ish-deputetja thotë se nuk i ndërron dokumentet personale, sepse kanë afat

Ish-deputetja maqedonase, Sollza Gërçeva ka shkruar se nuk ka ndërmend të ndërroj dokumentet personale pasi që ato kanë afat.

“Dokumentet e mia personale (kartë identiteti, pasaportë dhe patentë shoferi) me emrin “Republika e Maqedonisë” janë të vlefshme edhe për disa vite dhe nuk kam ndërmend t’i ndryshoj. Nëse dikush nuk i ka përshtatur me kohë, le të përgjigjet! Dhe ai do të përgjigjet sepse zonja Olgica Trajkovska ka ngritur padi kundër Zaevit dhe Spasovskit. Zoti e bekofte ate”.

Kështu ka shkruar deputetja Solza Gërçeva në profilin e saj në facebook, përcjell INA.

Ajo theksoi se qytetarët që vendosin të ndryshojnë dokumentet e tyre, për shkak të ndryshimit të emrit, edhe pse janë të vlefshme, duhet ta bëjnë këtë pa pagesë, sepse dokumentet ekzistuese të tyre janë plotësisht të ligjshme.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu