Ish Ministri i Kulturës nga radhët e PDSH-së , Arifikmet Xhemaili dëshmon në PSP

Ish ministri i Kulturës Arifhikmet Xhemaili nga radhët e PDSH-së, po merret në pyetje në Prokurorinë Speciale.

Në kohën e Xhemailit janë vendosur themelet e projektit “Shkupi 2014”.

Për shkak të fshehtësisë së procedurës parahetuese, PSP ka informuar se nuk guxon të zbuloj detaje, se kush është thirrur dhe përse në PSP. /SHENJA/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu