Kanye West ndryshon zyrtarisht emrin e tij në Ye

Artisti i njohur më parë si Kanye West tani do të njihet zyrtarisht si thjesht Ye. Një gjykatë në Los Angeles pranoi kërkesën për ndryshimin e emrit të reperit. Ylli 44-vjeçar e paraqiti kërkesën në gusht, duke cituar “arsye personale”.

Reperi, më i njohur për hite të tilla si Gold Digger dhe Stronger, tashmë përdori Ye si nofkë dhe në 2018 e përdori atë si titull albumi. Menjëherë pas publikimit të albumit, ai shkroi në Twitter: “Qenia e njohur zyrtarisht si Kanye West. Unë jam YE”.

Përveç që është një version i shkurtuar i Kanye, emri i ri gjithashtu ka rëndësi fetare për reperin. “Unë besoj se “Ye” është fjala më e përdorur në Bibël, dhe në Bibël kjo do të thotë ty. Pra, unë jam ti, unë jemi ne, jemi ne,” tha ai në një intervistë kohë më parë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu