Karriere lakuriqe

Eshte bere ne mode qe nese nuk ke nje ze te bukur atehere lirisht dil gjysem lakuriqe ose vetem me nje gjethe fiku qe te kesh nje karriere te suksesshme.

Keshtu mendojne dhe veprojne nje pjese e mire e ”kengetareve” tona te cilat pervec prapanices dhe bukurise se tyre, nuk kane asgje te perbashket me zerin e bukur dhe artine e vertete shqiptar.

Te tundesh dhe te shkundesh vithet,ky eshte banaliteti me i madh qe shikojme cdo dite neper ekranet shqiptare ”kengetaret”tona te ”suksesshme”.

Po cfare mesazhi na japin ne ato?Po femijeve tane?Po ku ka ngelur e ardhmja e muzikes shqiptare,kur soji i ketyre ”kengetareve” ,shtohet dita dites.

Keto kengetare lakuriqe fitojne me shume terren dhe para ne skenen shqiptare!

A duhet te krijohen institucionet qe te kontrollojne kete masaker qe i behet muzikes shqiptare apo duam ne si shoqeri te shohim keto lakuriqe !? /Struga Ekspres/

y1 y2 y3 y4


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu