Kasami: Nuk bëjmë koalicion me asnjë parti maqedonase nëse në marrëveshje nuk përfshihen të drejtat e shqiptarëve

Bilall Kasami i ftuar sonte në TV21 duke folur për zhvillimet e fundit politike në vend, tha se ata si parti, nuk do të bëjnë asnjë marrëveshje politike nëse në marrëveshjen e koalicionit nuk përfshihet avancimi i shqiptarëve dhe garantimi i gjuhës shqipe.

“Ne si Lëvizje Besa do të bëj marrëveshje për t’u futur në qeveri vetëm nëse do të bien dakord se ajo parti do të avancojë të drejtat e shqiptarëve dhe të gjuhës shqipe.

Cila do parti politike që nuk pajtohet të jetë pjesë e marrëveshjes për koalicion qeverisës edhe avancimi i çështjes shqiptare, nuk bëjmë marrëveshje.”, tha Kasami.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu