“Kemi përfunduar rrethimin në Gaza”, Ministri i Mbrojtjes në Izrael: Do të gjejmë liderin e Hamasit dhe do ta eliminojmë

Ministri izraelit i Mbrojtjes, Yoav Gallad është shprehur i bindur se Izraeli do të gjejë dhe eliminojë liderin palestinez të Hamasit në Rripin e Gazës. Bëhet fjalë për Yahya Shinwar.

Ne do ta gjejmë Shinwar dhe do ta eliminojmë. Këtë të shtunë ne zhvilluam beteja të vështira brenda Rripit të Gazës. Ne përfunduam rrethimin dhe forcat tona po veprojnë nga jugu dhe veriu. Luftimet po zhvillohen tani brenda zonave të banuara”, ka thënë ndër të tjera ai.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu