Koalicioni “mundemi” në panikë e sipër u dërgon mesazhe të jashtligjshme qytetarëve të Maqedonisë së Veriut (FOTO)

Sot është dita e fundit e fushatës elektorale për zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut, ku e gjithë fushata elektorale e partive politike tek blloku maqedonas më shumë u karakterizua me nxjerjen e audio-përgjimeve të paligjshme ndaj njëra tjetrës se sa tek programimi politik.

Në redaksinë e Portalit InfoShqip gjatë ditës të sotshme kanë ardhur dhjetra mesazhe nga qytetarë të ndryshëm, ku ankohen se kanë marë mesazhe të pa-autorizuara nga partitë e koalicionit “Mundemi”, që u bën thirje qytetarëve të dalin e të votojnë numrin 3 dhe koalicionin “Mundemi”.

Duke ua dërguar këta mesazhe qytetarëve është thyer ligji për privatësi, ku LSDM ka keqpërdorur institucionet e shtetit për të marrë kontaktet e qytetarëve në mënyrë të paligjshme dhe pastaj tju bëjë thirrje për ti votuar me 15 Korrik.

E gjithë kjo situatë në opinion vlersohet si një përpjekje e dëshpëruar nga koalicioni “Mundemi” për të fituar vota shqiptare, pasi siç dihet në vitin 2016 LSDM edhe pse i humbi zgjedhjet Bashkimi Demokratik për Integrim ishte partia që e prishi parimin “fituesi me fituesin” dhe e dërgoi VMRO-në në opozitë.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu