Kostovski: Pagat dhe pensionet do të rriten

Deputeti nga radhët e LSDM-së, Martin Kostovski në emisionin “Top Tema” në Telma theksoi se muajit në vijim do të ballafaqohemi me sfida siç është kriza energjetike dhe ekonomike.

“Do ta jemi të përqendruar ta mirëmbajmë standardin e qytetarëve, të fokusohemi fuqishëm drejt BE-së”, u shpreh Kostovski.

Ai shtoi se ekonomia e Maqedonisë në periudhën e ardhshme do të riniset dhe se do të vazhdohet me paga dhe pensione më të larta.

“Qeveria bën të kundërtën që e bënte OBRM-PDUKM gjatë qeverisjes, ndërsa tani partia maqedonase opozitare ikën nga përgjegjësia”, tha mes tjerash Kostovski.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu