Kovaçevski në Athinë, do të takohet me Mitsotakisin

Kryeministri i vendit Dimitar Kovaçevski, së bashku me ministrin e Ekonomisë Kreshnik Bekteshi, me drejtorët e EMV Vasko Kovaçevski dhe MEPSO Orhan Murtezani, si dhe me përfaqësues nga resorët e ekonomikë dhe energjitik ndodhet në një vizitë pune në Greqi, ku me autoritetet e palës greke do të bisedojnë rreth krizës botërore energjetike.

Në kuadër të vizitës njëditore, Kryeministri Kovaçevski është paraparë të ketë takim kokë më kokë me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, pas së cilës do të ketë takim bilateral të delegacioneve të të dyja vendeve.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu