Kovaçevski: Nëse LSDM dhe BDI nuk janë në pushtet, ka kërcënim real të pengimit të rrugës evropiane dhe të izolohet “Veriu”

Përfitimet nga BE-ja janë të mëdha dhe nënkuptojnë një të ardhme të sigurt, një jetë më të mirë dhe të rinj më të pasur, të cilët do ta ndërtojnë jetën e tyre në shtëpinë e tyre në vendin e tyre, prandaj çdo gjë që bëjmë sot, e bëjmë nesër për të rinjtë tanë, tha ai sonte. në forumin “Të fortë dhe të vendosur drejt së ardhmes” në Koçan, kryeministri dhe lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, transmeton InfoShqip.

Por ka një rrezik të madh dhe real në rrugën tonë evropiane. Ata janë Levica dhe Dimitar Apasiev. Me popullizmin e rrezikshëm, me retorikën e saj anti-BE dhe nxitëse, e majta po bëhet më e fortë dhe më me ndikim“, theksoi Kovaçevski.

Ai theksoi se e majta ka marrë plotësisht peng VMRO-DPMNE-në dhe liderin e saj Hristijan Mickoski, i cili siç tha ai është i dobët, pa vizion dhe pa qëndrim.

“Me veprimet e saj e majta është bërë e djathtë, ndërsa Mickoski është në panik dhe vetëm po përpiqet të mos bjerë pas tyre”, ka shtuar Kovaçevski.

Sipas tij, pikërisht për këtë Mickoski thotë me krenari se është vazhdimësi e Vanço Mihaillovit dhe po bllokon ligje në Kuvend në mes të krizës dhe 100 milionë euro ndihmë për shtetin.

Mickoski më nuk e sheh atë që është e mirë për shtetin dhe qytetarët, ai vetëm sheh se si të mos ngelet prapa Apasiev. Ky është një kërcënim real për vendin, për të penguar planin europian dhe për ta zhytur vendin në pasiguri dhe izolim, në përçarje të brendshme të njerëzve. Nëse kjo ndodh, ju do të ngriheni me një ndjenjë të rreme krenarie në mëngjes, por do të shkoni në shtrat me zë të lartë dhe vetëm gjatë natës, të papranuar dhe të vetmuar. Shikoni çfarë po ndodh në Shkup, në kryeqytet, e kanë bllokuar plotësisht”, thekson Kovaçevski./InfoShqip.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu