Ky do të jetë ministri i ri i Shëndetësisë nga radhët e Aleancës për Shqiptarët?

Nga burime jo-zyrtare brenda Aleancës Për Shqiptarët, Struga Ekspres mëson se prof.dr Bekim Tateshi – oftalmolog nga Struga do të emërohet Ministër i Shëndetësisë të Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Nga këto burime mësohet se pas disa ditësh kjo parti do ta bëj zyrtare edhe emrin e Bekim Tateshit.

Mësohet se Aleanca për Shqiptarët do tê drejtojë tre ministri në qeverinë e ardhshme ku do ti bashkangjitet në qeverisje LSDM-së dhe BDI-së.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu