Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ndihen edhe në Maqedoni

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në Shqipëri pasditen e sotme.

Sipas Qendrës Sizmologjike Europiane Mesdhetare (EMSC), mësohet se tërmeti ishte me magnitudë 4.1 dhe epiqendra ka qenë 25 km në jug perëndim të Elbasanit. Tërmeti është ndjerë edhe në pjesën perëndimore të Maqedonisë.

Thellësia e tërmetit ka qenë dy kilometra.

Ende nuk raportohet për dëme në njerëz apo materiale.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu