Lista e zezë amerikane, a frikësohet “grupi i zjarrit”?

Në fillimin e vitit 2023 pritet që SHBA të shpallë listën e zezë të personaliteteve të cilët nuk do të kenë të drejtë të futen në SHBA. Sipas burimeve jozyrtare lista amerikane do të zgjerohet dhe gjithë kjo tollovi në skenen politike natyrshëm lind pyetja se a e kanë “mizen nën kapuç” disa politikanë shqiptar edhe pse tani më në koluare përfliten emra se kush do të jetë pjesë e listës së zezë që do të publikoj SHBA.

Deri më tani në këtë listë kanë qenë; nga Maqedonia në listë janë lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi, deputeti Xhevat Ademi, ish ministri Ljube Boshkovski, kryetari i shpallur i Iliridës Nevzat Halili, mjeku dhe ish politikani Kastriot Haxhirexha, Shefit Xhaferi, Xhezair Shaqiri – Komandant Hoxha, Gafur Adili, Nuri Bexheti, Zhavit Hasani, ish deputeti Daut Rexhepi – Leka, Izair Samiu, Avdyl Jakupi – Çakalla si dhe Armata e Republikës së Iliridës./InfoShqip.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu