Lloga e pensionin Jovefskin, inicon shpalljen për Kryeprokurorin e ri

Ministri Drejtësisë, Krenar Lloga në ClickPlus në TV21 ka deklaruar se e ka dhënë zgjedhjen në tavolinë,dhe se Kuvendi së shpejti do ta publikojë shpalljen për Kryeprokuror.

Lloga gjithashtu ka potencuar se me një kuadër cilësor do të luftojmë krimin dhe korrupsionin në hierarkinë e prokurorisë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu