LSDM: Mickoski është kundër BE-së

LSDM-ja ka reaguar ndaj deklaratave të kreut të VMRO-së.

Sipas LSDM-së partia e Mickoskit është kundër anëtarësimit në BE. Në një reagim theksohet se deri tani shumë herë Mickoski e ka dëshmuar sjelljen e tij anti-evropiane në dëm të interesave shtetërore dhe kombëtare të qytetarëve.

LSDM thotë se të gjitha gënjeshtrat e deritanishme të Mickoskit kanë rënë në ujë, ndërsa ndryshimet kushtetuese duhet të ndodhin me qëllim të vazhdimit të përparimit drejt BE-së deri në anëtarësimin e plotë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu