Maqedonia pritet të preket nga një valë e të ftohtit ditët në vijim

Një valë e ftohtë do të godasë Maqedoninë. Në vend nesër do të mbajë mot i qëndrueshëm me temperatura të ulëta në mëngjes. Gjatë ditës do të ketë një rritje graduale të vranësirave.

Të dielën moti do të jetë me vranësira dhe me reshje lokale të shiut. Ditën e hënë do të fryjë një erë e lehtë veriore, ndërsa do të ulen temperaturat ditore. Nga e mërkura pritet që moti të jetë me shi, ndërsa në vendet malore do të bie borë./Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu