Mbështetësit e “Grupit të Musës” e duan Izet Mexhitin lider të BDI-së? (FOTO)

Shpaloset edhe ëndrra e “Grupit të Musës” për të marrë BDI-në e Ali Ahmetit. Simpatizues të Izet Mexhtit kanë nisur të shpërndjanë fotografinë e Izet Mexhitit duke e thirur LIDER.

Pas paraqitjeve të fundit të Ali Ahmetit në Gostivar me degën e Valdet Xhaferit dhe sonte në Klan-M duke theksuar se ai do të jetë kryetar i BDI-së dhe nuk e ka menduar largimin nga timoni i partiës dhe se “grupi i të paknaqureve” e kanë gabim rrugën e tyre, siç duket apeteitet e Musa Xhaferit dhe Izet Mexhitit nuk përfundojnë këtu.

Ata kanë nisur të shpërndajnë fotografinë e Izet Mexhitit e duke e quajtur LIDER që nënkuptohet se LIDER mund të jetë Mexhiti pas rrëzimit të Ali Ahmetit.

Nga ana tjetër, lideri i BDI-së, Ahmeti sonte në Klan-M u shpreh se Izeti, Musa, Blerimi dhe Nevzati nuk mund të organizojnë tubime pa kreun e partisë, pasi vetëm kryetari thirr takime dhe tubime.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu